Hogyan törd be új cipődet??
Hogyan törd be új cipődet??
Gratulálunk, hogy a kezedbe (vagy inkább a lábadra) került egy vadonatúj cipő a STÉG kínálatából! Akár klasszikus gördeszkás lépőt, akár stílusos, hétköznapi dizájnt választottál vagy esetleg valami túrára termett talpvédőt, az új cipő betörése elengedhetetlen az optimális kényelem biztosításához és a viselet során fellépő kellemetlenségek elkerüléséhez. Ebben a cikkben végig vezetünk a VANS vagy egyéb, kínálatunkban szereplő cipők betörésének folyamatán, hogy a lehető legteljesebb mértékben élvezhesd őket.
Fokozatosan kezdd el használni!
Minél erősebb, vagy minél nyersebb egy cipő, annál biztosabb, hogy BE KELL TÖRNÖD!
Először mindenképp TESZTELD, sose indulj el hosszú túrára, vagy akár városnézésre TELJESEN ÚJ CIPŐBEN!
Az egyik gyakori hiba, amit sokan elkövetnek, hogy az új cipőt AZONNAL akarják hordani és kompromisszumok nélkül. Az esetleges kellemetlenségek és hólyagok elkerülése érdekében a legjobb, ha eleinte CSAK PÁR PERCET töltesz bennük és NÉHÁNY SZÁZ MÉTERT teszel meg.
A legjobb, ha az első alkalommal NEM IS UTCÁN, hanem otthon, szőnyegen, így ha nem jó a méret vagy a forma, akkor gond és veszteség nélkül tudod visszaküldeni!
Kezdd tehát rövid ideig, néhány perces vagy maximum egy órás viseléssel, majd fokozatosan növeld az időtartamot néhány nap alatt. Ez a hozzáállás lehetővé teszi, hogy a lábad alkalmazkodjon a cipő formájához és anyagaihoz anélkül, hogy szükségtelen feszültséget okozna a betörési folyamat.
Nejlonzacskó!
Igen, hülyén hangzik, de a vicc, hogy MŰKÖDIK! Vegyél a zoknidra vékony NEJLON ZACSKÓT és így lépj bele új cipődbe (Ez leginkább Vanseknél szokott működni)! A vízhólyag 90%-ban a SURLÓDÁS miatt jön létre – a cipő olyan helyen nyomja a lábadat, ahol más nem szokta. A zacskó csúszik, ezért csökkenti ezt a hatást. Sokáig ne alkalmazd, de a betörés első részében ez a trükk óriásit segíthet! Használj vastag zoknit!
A kezdeti viselet során válassz vastag zoknit, lehetőleg pamutból vagy más légáteresztő anyagból. A vastag fokozottabb védelmi teret hoz létre a lábad és a cipő között, csökkentve a bőrre nehezedő súrlódást és nyomást. Ez segít megelőzni a felhólyagosodást, és további kényelmet biztosít a lábadnak a betörési folyamat során.
Leukoplast!
Vedd fel röviden a cipőt és figyeld meg, hogy HOL FOG TÖRNI. Ahol egy kicsi pirosodás jön létre, na ott TUTI.
Azt a részt ragaszd le a jó régi Leukoplasttal! Ne mással, semmi nem ragad eléggé, így minden más kidobott pénz. Csak a békebeli homokszínű és érdes ragasztószalag működik!
Sose a cipőt ragaszd, csak a lábad adott részét!
Használj SÁMFÁT!
Ha VANS cipőd különösen szűknek vagy szorosnak bizonyul, fontold meg SÁMFA használatát. Ezek a praktikus eszközök beállíthatók, hogy fokozatosan bővítsék cipőjd szélességét és némileg hosszát is.
Tágító sámfát leginkább a régimódi CIPÉSZ tart, emiatt ne vegyél semmit, bízd rá, segíteni fog!
Cserélgesd a cipőket!
Amíg éppen betöröd VANS vagy más a STÉG kínálatából származó cipődet, bölcs dolog, ha más kényelmes lábbelivel felváltva hordod. Az új helyeken nyomó cipő helyett másnaponként vehetsz olyan cipőt, ami már a lábadra alakult. Hálás lesz a lábad és másnap újult erővel állhatsz neki a betörésnek.
VÉGSŐ megoldás a kalapács!
Nem vicc, ha a cipő csak egyetlen helyen tör, akkor lehet, hogy ott valamilyen anyagtöbblet van, például 3 anyag találkozik, amit a varráshoz meg is hajtottak. Ilyen esetben nagyon óvatosan és textillel takarva enyhén meg lehet kalapálni az anyagot, hogy a lábad helyett a kalapács végezze el a koszos munkát!
Fontos kiegészítés, hogy semmilyen cipőnél nem tarthat ez a folyamat hónapokig, csak kézzel készült és teljes marhabőr bakancsok szoktak hosszabb fejfájást okozni, azok is a legmagasabb árkategóriából, mert csak ott teheti meg a gyártó, hogy puhítás és vékonyítás nélküli bőrt használjon.
Szilikagél csomagok
A szilikagél csomagok VANS-be való behelyezése elősegítheti a nedvesség felszívódását és csökkentheti a szagokat a betörési időszakban. Ez különösen akkor hasznos, ha hosszabb ideig vagy melegebb időben tervezed viselni a cipőt, mivel segít megőrizni a friss érzést. Kérésre cipődhöz ilyet tudunk is adni, de legtöbbször a dobozban találsz szilikagélt tartalmazó kicsi csomagot. Foglaljuk össze!
Az új cipők betörése némi türelmet és erőfeszítést igényelhet, de ez döntő lépés annak biztosításához, hogy cipőd kényelmesen illeszkedjen hosszú távon is. Ha követed a fenti tippeket, és ügyelsz lábaid igényeire, élvezheted stílusos cipődet úgy, hogy messzire kerülöd a hólyagokat és a kényelmetlenséget.
Ne feledje, egy jól betört cipő megbízható és divatos társ lehet a különböző alkalmakra.
Jó (cipő) betörést és élvezd az új lépődet!
A Stég Csapata